
Egzamin na kartę rowerową
w Szkole Podstawowej w Suchaniu
W dniach 6 - 7 czerwca 2023 r., w Szkole Podstawowej w Suchaniu odbył się egzamin na kartę rowerową, w którym udział wzięło 35 uczniów. Składał się on z dwóch części: teoretycznej i praktycznej.
W części teoretycznej uczniowie musieli wykazać się wiadomościami dotyczącymi ruchu pieszych i rowerzystów, znajomością znaków drogowych, umiejętnością rozstrzygania pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach, mieć wiedzę na temat pomocy przedmedycznej oraz znać podstawowe wyposażenie roweru. Egzamin przeprowadziły nauczycielki techniki p. Sylwia Milewska i p. Iwona Kłyszejko.
Egzamin praktyczny, rozpoczęła Pani dyrektor Małgorzata Konopka, dodając otuchy wszystkim uczestnikom i życząc powodzenia.
Egzamin odbył się w mobilnym miasteczku rowerowym, które zostało zakupione przez Burmistrza Suchania p. Stanisławę Bodnar, dzięki pozyskanym funduszom Projektu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020”pn. „Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez doposażenie placówki edukacyjnej na terenie gm. Suchań w mobilne miasteczko rowerowe”.
Pod nadzorem funkcjonariuszy Posterunku Policji z Suchania oraz Komendy Powiatowej Stargardu uczniowie zdawali część praktyczną egzaminu. Zdający musieli wykazać się umiejętnością jazdy na rowerze na zaplanowanym torze jazdy, z zastosowaniem przepisów ruchu drogowego. Pan Ariel Kwiecień i Marek Ufnowski profesjonalnie i z dużym zaangażowaniem nadzorowali cały egzamin, który udało się zdać wszystkim uczestnikom.
Dziękujemy Policji i fotoreporterom (p. M. Reguckiej i ks. M Tschechowi) za pomoc
i życzliwość.
Organizatorzy
S. Milewska, I. Kłyszejko