Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Suchaniu
jest już zarejstrowana w projekcie OSEhero
Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Suchaniu
jest już zarejstrowana w projekcie OSEhero
Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w zajęciach dodatkowych rozwijających uzdolnienia. Spotkania z robotyką prowadzi nauczycielka informatyki Pani Iwona Sobczak. Zajęcia prowadzone są w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki - LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI.
Dzisiaj młodzi adepci robotyki rozpoczęli pracę od robota na huśtawce. Podczas zajęć oprócz instrukcji niezbędna jest wyobraźnia, znajomość konstrukcji, spryt, logiczne myślenie, kreatywność oraz współpraca w grupie. Już w przyszłym tygodniu realizowane będą kolejne twórcze pomysły.
15 września wzięliśmy udział w NARODOWYM CZYTANIU. To już trzecie nasze szkolne czytanie. Fragmenty książki "Nad Niemnem" przeczytała Dyrekcja szkoły razem uczniami z klasy 5a, 5b i 7b. Wydarzenie przygotowała pani Sylwia Milewska i Biblioteka Publiczna w Suchaniu.
Ogłoszenie o naborze na stanowisko: Inspektor do spraw kadr i płac w Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Suchaniu.
Dokumenty do pobrania
Dziś 15 września nasi uczniowie przyłączyli się do akcji „Sprzątanie Świata” Wspólnymi siłami udało się nam zebrać śmieci w sąsiedztwie naszej szkoły. Dbajmy o naszą MATKĘ ZIEMIĘ
Dnia 04 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Zaczęliśmy go piosenką wykonaną przez uczniów klas drugich. W uroczystym apelu wzięli udział zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie naszej szkoły. Burmistrz Suchania, pani Stanisława Bodnar życzyła uczniom wielu sukcesów w nauce. Pani dyrektor szkoły – Małgorzata Konopka powitała nowych nauczycieli. W swoim przemówieniu zwróciła się do uczniów życząc im, aby ten rok szkolny pozwolił rozwijać zdolności, zainteresowania i pasje. Ten dzień był szczególnie ważny dla najmłodszych uczniów: pierwszoklasistów oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych, dla których to początek przygody z edukacją.
Krótki program artystyczny przygotowali uczniowie z klasy 2 a, 2 b wraz z wychowawcami. Dzieci zagrały mini scenkę pt-Zaczynamy. Na koniec apelu mogliśmy obejrzeć występ taneczno- akrobatyczny w wykonaniu uczniów klasy 2 b: Emila Bykowskiego, Aleksandra Augustyna i Zosi Zych. Piękne dekoracje przygotowały panie ze świetlicy: Iwona Kłyszejko i Bogumiła Ozimkiewicz.
A zatem… zaczynamy i wierzymy, że nowy rok szkolny pozwoli nam odkryć własne talenty i mocne strony, a nauka będzie sprawiała nam wiele radości.
Organizatorzy apelu: A. Mekwińska, M.Kosińska
OD CZWARTKU 06 LIPCA OD GODZ. 8.00 ZAPRASZAMY ÓSMOKLASISTÓW DO SEKRETARIATU SZKOŁY PO ODBIÓR ZAŚWIADCZEŃ O WYNIKACH EGZAMINU
23 czerwca 2023 uroczystym apelem zakończyliśmy rok szkolny 2022/2023 i rozpoczęliśmy długo wyczekiwane wakacje. Uroczystość, przygotowana przez klasy 6, przebiegała zgodnie z tradycyjnym rytuałem.
Wyróżnieni uczniowie otrzymali Nagrody Burmistrza Suchania z rąk pani Stanisławy Bodnar. Pani dyrektor Małgorzata Konopka i wicedyrektor Magdalena Gładun pogratulowały wysokich wyników i promocji wszystkim uczniom, wręczyły zaszczytne odznaki Złota Tarcza, nagrody i wyróżnienia za naukę i 100% frekwencję oraz dyplomy „Pomocna Dłoń”. Na apelu pożegnano pracowników szkoły, którzy przeszli na zasłużoną emeryturę: panią Grażynę Barszcz, panią Jolantę Banasiak, panią Małgorzatę Szewczyk, pana Mieczysława Banasiaka oraz panią Zofię Krzyżanowską.
W wakacyjny nastrój wprowadziła nas piosenka „Lato, lato” oraz taneczny występ dziewczyn z zespołu MDM Studio. Po apelu uczniowie udali się do klas na spotkania z wychowawcami.
Życzymy udanych oraz bezpiecznych wakacji!
„Nic dwa razy się nie zdarza…”
22 czerwca 2023r. na uroczystym apelu pożegnaliśmy 44 uczniów klas ósmych. Absolwenci wyróżniający się w nauce i zachowaniu otrzymali Nagrody Burmistrza Suchania z rąk pani Stanisławy Bodnar.
Następnie pani dyrektor pogratulowała ósmoklasistom i życzyła, aby zdobyte umiejętności wykorzystali w dalszej edukacji, rodzicom wręczyła listy gratulacyjne i podziękowania.
Po rozdaniu nagród oraz wyróżnień za wysokie wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i na konkursach, a także podziękowań za pracę w samorządzie uczniowskim nastąpiła część artystyczna w wykonaniu klas VII-VIII.
Naszym absolwentom życzymy wielu sukcesów i wiary w swoje możliwości.
20 czerwca 2023r. w naszej szkole odbył się Bal Absolwenta. Ósmoklasiści rozpoczęli imprezę tradycyjnym polonezem. Następnie obejrzeli film - niespodziankę przygotowaną przez panią dyrektor Małgorzatę Konopka.
22.06.2023 r. godz. 9.00 sala gimnastyczna, zakończenie roku dla klas ósmych
23.06.2023 r. zakończenie roku dla klas OP, I-VII. Godz. 8.00 msza święta w kościele parafialnym w Suchaniu, godz. 9.00 apel na sali gimnastycznej
W tych dniach obowiązuje osobny harmonogram dowozów
Powered by aSc EduPage