W dniu 1 lutego 2024r. gościliśmy na szkolnej scenie aktorów TEATRU KURTYNA z Krakowa.
W ich wykonaniu uczniowie naszej szkoły obejrzeli trzy spektakle. Najmłodsi uczniowie zostali przeniesieni na „Dziki zachód”, gdzie toczyła się akcja pierwszego przedstawienia. Uczniowie klas 4-6 obejrzeli spektakl pt.: „Dwa bieguny”, a młodzież z klas 7-8 „Wołanie o pomoc”.
Aktorzy, poprzez swoją żywą grę i kolorowe rekwizyty, zwrócili uwagę młodych widzów na różne, czasem trudne sytuacje pojawiające się w życiu np. problem uzależnienia od alkoholu i innych środków psychoaktywnych, podejmowanie ryzykownych zachowań, przemoc domowa, cyberprzemoc.
Tematyka spektakli pobudzała do refleksji i jednocześnie podkreślała wagę uniwersalnych wartości w życiu każdego człowieka, takich jak: szczerość, zaufanie, odwaga, empatia, zdrowie, przyjaźń, rodzina.
Spektakle zostały sfinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Suchaniu.