Uroczystość rozpoczął piękny Polonez, a następnie – w klimacie „Latawce, dmuchawce, wiatr” – przenieśliśmy się do świata wspomnień, marzeń i nowych początków.
Nagrodę Burmistrza Suchania „Najlepszy Absolwent” wręczyła pani Stanisława Bodnar – Burmistrz Suchania. Następnie pani dyrektor Małgorzata Konopka oraz pani wicedyrektor Magdalena Gładun wręczyły nagrody, Złote Tarcze oraz wyróżnienia za osiągnięcia, wyniki w nauce i działalność dodatkową.
Nie zabrakło wzruszających podziękowań – absolwenci wierszem i występem podziękowali nauczycielom, dyrekcji oraz Pani Burmistrz, a młodsze klasy pożegnały ich piosenką „Ostatni dzwonek”.
Szczególnym momentem było podziękowanie wychowawczyni Wiesławie Bardzińskiej – symboliczna róża wyraziła więcej niż słowa.
Na zakończenie – tradycyjnie – czapki poszybowały w górę
Powodzenia, Absolwenci – niech wiatr niesie Was ku spełnieniu marzeń!